Contact English

     Nieuwsbrief     

 
Expertises Diensten Innovatie Referenties Onze Mensen Vacatures | Home
 
Archief Nieuwsbrieven
 

 

 

 
   
Service logistieke innovatie vereist visie en durf

Zonder Service geen bestaansrecht. Daar maakt men tegenwoordig de winsten, en in de after sales fase wordt altijd al het merendeel van de life cycle kosten gemaakt. Toch innoveren bedrijven onvoldoende op het gebied van Service waardoor kansen blijven liggen of bedreigingen niet op tijd worden onderkend.
 

De winstgevendheid van serviceactiviteiten is circa 3 tot 6 maal zo groot als op de initiële verkoop. Een goede servicerelatie zorgt bovendien voor een stabiele inkomstenstroom. Deze relatie maakt het mogelijk te luisteren naar klanten. Hun (positieve) ervaringen leiden tot verlenging van servicecontracten, modificaties en wellicht een nieuwe aankoop.

Innovatie moet dan ook in dit licht worden bezien: kloppen de persoonlijke ervaringen van klanten(gemeenschappen) met de bedoelde

producten en diensten? Zo niet, dan mist een bedrijf de mogelijkheden van langdurige en strategische klantenbinding gebaseerd op wederzijds vertrouwen. De rollen van bedrijven en klanten/consumenten komen steeds dichter bij elkaar te liggen. Service speelt hierin een steeds grotere rol. Dat vereist wel visie en een gerichte strategie.
 
Maar dat is niet genoeg. Durf is wellicht nog belangrijker. Service vraagt een andere mentaliteit, andere processen en feitelijk een ander bedrijfsmodel. Die verandering levert veel op, maar kent behoorlijk wat risico’s.

Gordian investeert veel in haar rol als innovatiepartner. Dat doen we door intensief samen te werken met onderzoeksinstituten en als partner op te treden in innovatieplatforms. Op deze manier kunnen we u effectief terzijde staan, wanneer u in “windkracht 10” terecht komt.

In deze nieuwsbrief vindt u weer spraakmakende praktijkervaringen en ideeën op het gebied van innovatie:

Damen benut enorme kansen in service <meer info>
Innoveren vanuit een ander perspectief: Lean Services <meer info>
Planning Services: “Wij brengen service logistiek op een hoger niveau” <meer info>

Ik wens u veel inspiratie! Heeft u naar aanleiding van onze nieuwsbrief vragen of opmerkingen, laat het ons weten!

Ir. Herman J.M. Groot Beumer (Associate Partner)